Rekordowy eksport saudyjskiej ropy w listopadzie

opublikowano: 10-12-2018, 13:38

Arabia Saudyjska eksportowała rekordową ilość ropy w listopadzie, wynika z danych firmy monitorującej rynek największych tankowców, informuje Reuters.

Petro-Logistics z Genewy podało, że Arabia Saudyjska eksportowała w ubiegłym miesiącu 8 mln 105 tys. baryłek ropy dziennie. W październiku eksport wynosił 7 mln 491 tys. baryłek dziennie, ustalił Reuters.

Agencja pisze, że dane sygnalizują iż eksport saudyjskiej ropy może spaść do 7,6 mln baryłek dziennie w grudniu, a w styczniu do 7 mln baryłek jeśli Rijad będzie realizował uzgodnione porozumienie OPEC+ w sprawie zmniejszenia podaży ropy na światowy rynek.

W piątek OPEC i jego sojusznicy, na czele których stoi Rosja, uzgodnili większe niż oczekiwano zmniejszenie wydobycia ropy o 1,2 mln baryłek dziennie w celu stymulacji cen i pomimo presji USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu