Rekordowy miesiąc dla firmowych aut

DI, samar.pl
opublikowano: 07-10-2013, 07:33

W Polsce rośnie liczba rejestracji nowych samochodów osobowych. Zwiększa się także popyt na auta firmowe - podaje Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar.

Firma badawcza przyznaje, że to dobra informacja, ale zastrzega, że są też gorsze wieści. O co chodzi? O klientów indywidualnych, którzy ciągle omijają salony. Spory udział w liczbie sprzedawanych aut ma też reeksport - obcokrajowcy chętnie kupują auta w Polsce. Wrzesień był rekordowy jeśli chodzi o zakupy dokonywane przez firmy. 

Zobacz więcej

FOT. Bloomberg

- Udział klientów instytucjonalnych we wszystkich rejestracjach aut przekroczył 62 proc. Łącznie przedsiębiorcy zarejestrowali 13 428 samochodów, o 16,52 proc. więcej niż przed rokiem. Dla porównania warto przypomnieć, że w styczniu udział firm w rynku rejestracji wynosił niespełna 49 proc. - czytamy w raporcie IBRM Samar. 

Ile aut kupiły firmy? Od początku roku do końca września zarejestrowano ponad 121 tys. takich samochodów. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, samar.pl

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Rekordowy miesiąc dla firmowych aut