Rekordowy początek Qumaka

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 06-05-2008, 00:00

Tak dobrego początku roku informatyczna firma jeszcze nie miała. Zarząd sygnalizuje, że w lipcu podniesie prognozę.

Tak dobrego początku roku informatyczna firma jeszcze nie miała. Zarząd sygnalizuje, że w lipcu podniesie prognozę.

Integrator teleinformatyczny — Qumak Sekom — poprawił w pierwszym kwartale sprzedaż o 9,3 proc., do 29,6 mln zł, co pozwoliło zwiększyć zysk ze 158 tys. zł do 2,5 mln zł. Wyniki uzyskane przez warszawską firmę w okresie styczeń-marzec są najlepsze w całej jej historii.

— To z jednej strony efekt stale podnoszonej efektywności, skupienia się na kontraktach o wyższych niż przeciętnie marżach i wyspecjalizowaniu w skomplikowanych projektach. Z drugiej zaś, wynik poprawiło rozliczenie kontraktów, w których koszty kalkulowane były w walutach obcych: dolarze i euro — mówi Paweł Jaguś, prezes Qumaka.

Dodaje, że obecnie realizowane umowy umożliwiają osiągnięcie bardzo dobrych wyników także w kolejnych trzech miesiącach. Dzięki temu spółka nie powinna mieć żadnych problemów z realizacją opublikowanej dwa tygodnie temu prognozy na 2008 r. (250 mln zł przychodów, 15,5 mln zł zysku operacyjnego i 12,5 mln zysku netto).

— Prognoza może być uznana za dosyć konserwatywną — twierdzi prezes.

Jego zdaniem, możliwa jest korekta w górę, ale nie wcześniej niż w połowie lipca. Wtedy też spółka zamierza poinformować o planach akwizycyjnych.

Wartość posiadanego obecnie portfela zamówień Qumaka zbliża się do poziomu 200 mln zł, a spółka uczestniczy w wielu postępowaniach, w których nie wyłoniono jeszcze zwycięzcy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu