Rekordowy spadek sprzedaży aut w Indiach

opublikowano: 09-09-2019, 09:53

Indyjska branża motoryzacyjna mierzy się z coraz poważniejszym problemem spadku sprzedaży aut. W ubiegłym miesiącu zmniejszyła się ona o rekordową wartość.

Sprzedaż pojazdów łącznie w sierpniu 2019 r. spadła aż o 41 proc. w porównaniu z analogicznym okresem minionego roku do „zaledwie” 115,9 tys. sztuk. Dostawy aut osobowych w tym popularnych SUV-ów spadłą o 32 proc., wynika z danych opublikowanych przez Society of Indian Automobile Manufacturers.

Z kolei sprzedaż samochodów ciężarowych i autobusów zapikowała o 39 proc., a sprzedaż dwukołowców - kluczowy wskaźnik popytu na wiejskich obszarach Indii – zmniejszyła się o 22 proc. do 1,5 mln sztuk.

Sierpień był 10-tym z kolei miesiącem ze spadkiem sprzedaży.

Według McKinsey & Co., sektor motoryzacyjny jest jedną z kluczowych części trzeciej co do wielkości gospodarki Azji, zatrudniając miliony ludzi bezpośrednio lub pośrednio, mającym około 7 proc. udział w tworzeniu PKB. 

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy