Rekordowy zysk Amazona

opublikowano: 27-07-2018, 07:16

Amazon.com prognozuje mocny spadek sprzedaży, jednak publikuje wyniki przewyższający dwukrotnie cel analityków z Wall Street, informuje Bloomberg.

W handlu posesyjnym kurs akcji amerykańskiego giganta e-handlu wzrósł o 3 proc. Wyniki spółki przyniosły ulgę inwestującym w spółki z sektora technologicznego, którymi w czwartek wstrząsnął Facebook informując o możliwym spadku zysków i w konsekwencji zaliczając 19-procentowy spadek kursu.

Zobacz więcej

Jeff Bezos

fot. Bloomberg

Przychody Amazona wzrosły w drugim kwartale aż o 39 proc. w porównaniu do drugiego kwartału 2017 r. Po wykluczeniu Whole Foods (którego Amazon nie był właścicielem jeszcze rok temu) wzrost przychodów wyniósł 29 proc.

W trzecim kwartale spółka prognozuje jednak mniejszą dynamikę wzrostu jako jeden z powodów podając wahania walutowe. Wzrost liczby sprzedanych produktów wyniósł w minionym kwartale 17 proc.

Inwestorzy postanowili jednak skupić się na pozytywach i skierowali swoją uwagę na zysk. Firma odnotowała bowiem zysk netto na poziomie 2,5 mld USD, który był największym w historii firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy