Rekordy na Wall Street

opublikowano: 08-02-2021, 16:58

Na amerykańskich rynkach akcji przeważa popyt, co oznacza kolejne rekordy głównych indeksów. S&P500 rośnie już szóstą sesję z rzędu.

Optymizm inwestorów tłumaczony jest oczekiwaniem na działania stymulacyjne rządu. Sekretarz skarbu Janet Yellen powiedziała, że USA mogą wrócić do pełnego zatrudnienia już w przyszłym roku. Warunkiem jest jednak przyjęcie dużego pakietu wsparcia gospodarki. Rynek obligacji zareagował wzrostem rentowności obligacji 30-letnich powyżej 2 proc. po raz pierwszy od prawie roku. Rynek długu spodziewa się największego wzrostu inflacji od 2014 roku.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Inwestorzy z rynku akcji kupują także dzięki dobrym wynikom spółek w minionym kwartale. Oczekiwano w nim spadku zysków o 10 proc., a jak dotąd jest wzrost. Drożeją akcje Walt Disney, Cisco Systems i General Motors, które opublikują raporty po poniedziałkowej sesji.

Akcje Tesli drożeją o 2 proc. Spółka Elona Muska ogłosiła, że zainwestowała 1,5 mld USD w bitcoina i będzie przyjmować płatności w tej kryptowalucie. Kurs bitcoina poszedł w górę osiągając historyczne maksimum po tej wiadomości.

Godzinę po rozpoczęciu sesji Dow Jones rósł o 0,6 proc., Nasdaq szedł w górę o 0,7 proc. S&P500, który notuje najdłuższą serię zwyżek od sierpnia, zyskiwał 0,5 proc. Popyt przeważał w 10 z 11 głównych segmentach indeksu. Największym cieszyły się akcje spółek finansowych (0,8 proc.), materiałowych (0,9 proc.) i energii (3,3 proc.). Po przeciwnej stronie tabeli były segmenty użyteczności publicznej (0,1 proc.) i nieruchomości (-0,3 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane