Rekordy na Wall Street

opublikowano: 21-11-2016, 22:16

Poniedziałkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się wzrostami głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Wszystkie cztery indeksy S&P 500, Dow Jones Industrial Average, Nasdaq Composite Index i Russell 2000 Index po raz pierwszy od 1999 r. wspięły się na nowe poziomy. Ropa zyskiwała na wartości, gdy Iran wyraził optymizm w związku z ograniczeniem przez OPEC poziomów wydobycia surowca, a Irak wyraził chęć współpracy w tym zakresie. Po najdłuższym rajdzie w historii, po 11 dniach dolar osłabił się do euro.

Amerykańskie spółki mają podstawy do wzrostów, ponieważ przerwały spadkową passę zysków, która trwała pięć kwartałów. Ponadto Wybór Donalda Trumpa na prezydenta wywołał optymizm inwestorów, którzy mają nadzieję, że obietnice cięć podatkowych i pobudzenia wydatków fiskalnych przyczynią się do zysków w przemyśle. Dodatkowo w czwartek prezes Rezerwy Federalnej Janet Yellen potwierdziła dobry stan amerykańskiej gospodarki zapowiadając rychłą podwyżkę stóp procentowych.

Byk z Wall Street
Zobacz więcej

Byk z Wall Street Bloomberg

Ostatecznie indeks Dow Jones zyskiwał 0,47 proc., S&P 500 rósł o 0,75 proc. zaś Nasdaq o 0,89 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Rekordy na Wall Street