Rekrutacja ze wspomaganiem

opublikowano: 30-07-2018, 22:00

Tylko duże przedsiębiorstwa stać na outsourcing HR, np. w rekrutacji? Absolutnie nie — uspokaja Ewa Tul, konsultantka w firmie doradztwa personalnego HRK.

Jak podkreśla, koszty usług zewnętrznych dostawców mogą być różne — zależą od potrzeb klienta, czasochłonności i zakresu działań. Outsourcing zaleca w dwóch przypadkach. Po pierwsze, gdy w kadrach jest za mało fachowców, więc dział ten jest nadmiernie obłożony pracą. Po drugie, gdy czas na realizację projektu jest krótki. Zatrudnienie (kolejnego) specjalisty HR przy inicjatywach w miarę rzadkich często się nie opłaca — argumentuje.

Pomoc agencji zewnętrznej może okazać się tańszym i lepszym rozwiązaniem. Poszukiwania odpowiedniego fachowca nierzadkooznaczają utratę mocy produkcyjnych i niemożność zrealizowania na czas zleceń — to przedłużanie się takiego stanu pociąga za sobą koszty, przy których wydatki na outsourcing HR wydają się niemal drobiazgiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy