Rekruterzy polowali na ekspertów

opublikowano: 14-01-2018, 22:00

Specjaliści IT, osoby mieszkające na Mazowszu i mające 27-35 lat to najbardziej pożądani kandydaci w 2017 r. według serwisu GoldenLine.

W związku z problemami z pozyskaniem odpowiednich kandydatów do zatrudnienia w ubiegłym roku rekruterzy nie tylko publikowali oferty pracy, ale także korzystali z możliwości bezpośredniego i precyzyjnego dotarcia do nich, poprzez tzw. direct search. Jak wynika z analiz GoldenLine, wśród osób, które otrzymały wiadomość od rekrutera, 13 proc. miało zaznaczoną na profilu specjalizacjęIT — rozwój oprogramowania. Na drugim miejscu uplasowali się kandydaci wyspecjalizowani w sprzedaży (11 proc.), zaś na trzecim — zajmujący się finansami i ekonomią (10 proc.). Tuż za nimi znaleźli się kandydaci ze specjalizacją inżynieria (9 proc.) i obsługa klienta (9 proc.). W 2017 r. najwięcej ofert pracy otrzymali kandydaci między 27. a 35. rokiem życia (49 proc.). 29 proc. propozycji trafiło do osób w wieku 36-45 lat, a 10 proc. — do kandydatów będących między 18. a 26. rokiem życia. Warto dodać, że najwięcej wiadomości od zatrudniających dostały osoby mieszkające w województwach mazowieckim(25 proc.), śląskim (12 proc.) oraz dolnośląskim (12 proc.). Jeśli chodzi o umiejętności pożądane przez rekruterów — najwięcej propozycji nawiązania współpracy otrzymali w ubiegłym roku kandydaci umiejący obsługiwać pakiet Microsoft Office i mający prawo jazdy kat. B. Warto zwrócić uwagę na inne często występujące w ogłoszeniach kompetencje, jak znajomość programu AutoCAD (10 proc.), opanowanie języka programowania SQL (7 proc.), JavaScript (7 proc.), a także wiedza na temat systemu SAP (7 proc.). © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Kostro

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu