Religa: Będę realizował swój program, a nie PiS-u

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
15-11-2005, 09:13

Profesor Zbigniew Religa zapowiedział, że będzie realizował swój program, a nie PiS-u. Minister zdrowia w Sygnałach Dnia oświadczył, że będzie to system mieszany finansowany z ubezpieczeń i budżetu. Zaznaczył, że taki system sprawdził się w wielu krajach, między innymi w Stanach Zjednoczonych.

Profesor Zbigniew Religa zapowiedział, że będzie realizował swój program, a nie PiS-u. Minister zdrowia w Sygnałach Dnia oświadczył, że będzie to system mieszany finansowany z ubezpieczeń i budżetu. Zaznaczył, że taki system sprawdził się w wielu krajach, między innymi w Stanach Zjednoczonych.

Religa wyraził pogląd, że Narodowy Fundusz Zdrowia musi jeszcze istnieć przez dwa lata, aby mógł powstać prawdziwy system ubezpieczeń społecznych. W opinii ministra Religi, szybciej nie da się tego zrobić. Minister zdrowia zaprzeczył, by zdradził Platformę Obywatelską. Powiedział, że poparł program PO, ponieważ był zbliżony do jego programu, choć niezupełnie taki sam. Profesor Religa zwrócił uwagę na fakt, że nie jest członkiem Platformy i nie ma wobec PO żadnych zobowiązań.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Religa: Będę realizował swój program, a nie PiS-u