Religa poprosi o kapitał

Debiut dewelopera na NewConnect opóźniły zmiany wprowadzone przez KNF. Będzie nowa transza dla inwestorów.

Debiut dewelopera na NewConnect opóźniły zmiany wprowadzone przez KNF. Będzie nowa transza dla inwestorów.

Religa poprosi o kapitał

EG
opublikowano: 09-05-2011, 00:00

Debiut dewelopera na NewConnect opóźniły zmiany wprowadzone przez KNF. Będzie nowa transza dla inwestorów.

Debiut dewelopera na NewConnect opóźniły zmiany wprowadzone przez KNF. Będzie nowa transza dla inwestorów.

Wrocławski deweloper Religa Development Group miał na przełomie marca i kwietnia debiutować na NewConnect. Spółka wpadła jednak w lekki poślizg.

— To przez zmiany wprowadzone przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) dotyczące wymogu przedłożenia raportu biegłego z badania sprawozdania finansowego za 2010 r. Ale w tym tygodniu już to kończymy, składa- my dokumenty do KNF i w czerwcu debiutujemy — zapowiada prezes Dariusz Religa.

Od połowy marca deweloper sprzedał akcje wartości nieco ponad 1 mln zł. Wstępny plan mówił o nieco wyższej kwocie.

— Objęli je inwestorzy indywidualni, dla których jest to — jak mniemam — inwestycja długoterminowa. Do końca roku planujemy wyemitować jeszcze jedną transzę. Jak dużą — to zależy od potrzeb, te zaś od koniunktury na rynku mieszkaniowym — mówi Dariusz Religa.

W planach spółka ma rozpoczęcie budowy czterech nowych inwestycji z ponad setką mieszkań na terenie aglomeracji wrocławskiej i w dwóch mniejszych miastach Dolnego Śląska. Są to budynki lekkie, dobrze izolowane i efektywne energetyczne, co pięciokrotnie zmniejsza koszty ogrzewania.

— Materiały są droższe, jednak cykl budowy to jedynie 6- -8 miesięcy, więc ostateczna cena mieszkań jest porównywalna do budowanych w tradycyjnych technologiach. Dodatkowo ceny naszych materiałów nie rosną tak szybko, jak materiałów tradycyjnych — wyjaśnia prezes.

Nowa emisja może też sfinansować budowę apart- hotelu Walończyk w Szklarskiej Porębie. Znajdzie się w nim 120 pokojów. Religa Development jest właścicielem działki i kończy właśnie projektowanie. Spółka rozgląda się nad możliwością wejścia na nowe rynki: warszawski, poznański i trójmiejski.

W ubiegłym roku deweloper wypracował ponad 300 tys. zł zysku netto. Prezes zapowiada, że w 2011 r. będzie to 2,2 mln zł, a w 2012 — ponad 3,5 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane