Religa: problemem służby zdrowia - niski poziom płac

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-06-2006, 09:34

Minister zdrowia Zbigniew Religa, który przedstawia w środę w Sejmie informację na temat sytuacji w służbie zdrowia, przyznał, że w systemie ochrony zdrowia jest wiele problemów, a jednym z nich są niskie płace pracowników.

Minister zdrowia Zbigniew Religa, który przedstawia w środę w Sejmie informację na temat sytuacji w służbie zdrowia, przyznał, że w systemie ochrony zdrowia jest wiele problemów, a jednym z nich są niskie płace pracowników.

"Powszechna opinia o systemie ochrony zdrowia jest zła. Niestety musimy z pokorą przyjąć fakt, że ochrona zdrowia nie odpowiada oczekiwaniom społeczeństwa" - powiedział Religa.

"Jest wiele problemów, jednym z nich są niskie płace pracowników, a świadczą o tym protesty służby zdrowia" - zaznaczył. Zdaniem ministra, niski poziom wynagrodzeń "należy uznać za niedopuszczalny". Podkreślił, że stawianie wymagań wobec pracowników służby zdrowia powinno iść w parze z odpowiednim wynagrodzeniem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Religa: problemem służby zdrowia - niski poziom płac