Religa: Znikome prawdopodobieństwo epidemii ptasiej grypy

Polska Agencja Prasowa SA
16-02-2006, 12:33

Minister zdrowia Zbigniew Religa powiedział w czwartek na konferencji prasowej, że istnieje znikome prawdopodobieństwo, by doszło do epidemii ptasiej grypy w Polsce. Zapewnił jednak, że polska służba zdrowia jest dobrze przygotowana na wypadek epidemii.

Minister zdrowia Zbigniew Religa powiedział w czwartek na konferencji prasowej, że istnieje znikome prawdopodobieństwo, by doszło do epidemii ptasiej grypy w Polsce. Zapewnił jednak, że polska służba zdrowia jest dobrze przygotowana na wypadek epidemii.

"Przestańcie straszyć ludzi" - powiedział Religa dziennikarzom, dodając, że obecnie nie ma żadnych informacji o wystąpieniu w Polsce wirusa ptasiej grypy. Dodał, że ptasia grypa jest chorobą ptaków, "dlatego działem, który jest za to odpowiedzialny jest (...) Ministerstwo Rolnictwa".

"Gdyby zdarzyły się przypadki zachorowań wśród ludzi, to jesteśmy w pełni przygotowani do właściwej diagnostyki i mamy odpowiedni lek" - powiedział Religa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Religa: Znikome prawdopodobieństwo epidemii ptasiej grypy