Relpol postanowił rozbudować grupę

Tomasz Furman
opublikowano: 12-04-2000, 00:00

Relpol postanowił rozbudować grupę

TRZY FILARY. Kierowana przez Krzysztofa Prucnala grupa kapitałowa Relpolu ma przeznaczyć łącznie na rozwój trzech najbardziej perspektywicznych dla niej segmentów około 90 mln zł. fot. Borys Skrzyński

Zarząd Relpolu chce w latach 2000–2002 zainwestować kilkadziesiąt milionów złotych w rozbudowę obecnego potencjału produkcyjnego grupy kapitałowej.

Podstawowym celem strategicznym spółki jest dalsza dywersyfikacja działalności, która ma polegać głównie na rozwijaniu segmentu przekaźników, ciepłowniczego oraz komputerowego.

Obecnie największy udział w przychodach spółki ma sprzedaż przekaźników. Relpol ma szczególnie silną pozycję na rynku przekaźników przemysłowych, miniaturowych i miniaturowych dla przemysłu motoryzacyjnego. W zeszłym roku produkcję najbardziej pracochłonnych przeniósł do podmiotu zależnego VAVA z siedzibą w Wilnie. Plany na najbliższe lata w tym zakresie przewidują zbudowanie specjalistycznego przedsiębiorstwa elektrotechnicznego o znaczeniu europejskim. Do realizacji tego ambitnego celu ma przyczynić się m.in. stworzenie internetowego serwera branżowego.

DRUGIM strategicznym celem Relpolu jest zakup kilku elektrociepłowni. Spółka docelowo myśli o zdobyciu 5-procentowego udziału w krajowym rynku ciepłowniczym. Już obecnie w grupie kapitałowej ten sektor reprezentowany jest przez cztery przedsiębiorstwa. Zarząd zamierza przeznaczyć zarówno na zakupy ciepłowni jak i rozwój segmentu przekaźników około 40 mln zł. Dodatkowo Elzab — podmiot zależny spółki — chce zainwestować, głównie w Internet, około 50 mln zł.

ZARZĄD spółki z Żar przedstawił również prognozę wyników finansowych na 2000 rok. Grupa kapitałowa ma wygenerować 6,7 mln zł zysku netto, przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 186 mln zł, co stanowi odpowiednio wzrost o 116 proc. i 38 proc. w stosunku do roku ubiegłego. Przy realizacji tej prognozy pomóc ma głównie wydzielenie centrów zysku, wzrost produkcji przekaźników, rozbudowa sieci handlowej oraz budowa działu modernizacji i automatyzacji systemów ciepłowniczych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Furman

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Relpol postanowił rozbudować grupę