Renault i Nissan staną przed francuskim sądem

PM, Reuters
opublikowano: 21-06-2022, 16:34
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Koncerny Renault i Nissan zostały pozwane przez uskarżających się na problemy z pracą silników klientów, informuje Reuters.

fot. Bloomberg

– Pozew zbiorowy przeciwko Renault i Nissanowi jest skargą zebraną od około 1,1 tys. osób – powiedział zaangażowany w proces prawnik, Christophe Lèguevaques.

W odpowiedzi na pozew Renault zapewnił, że nawet w przypadku występowania technicznych problemów z silnikami, nigdy nie stanowiły one zagrożenia dla bezpieczeństwa ich użytkowników. Francuski koncern dodał, że ,,rozważy możliwość wypłaty odszkodowań pokrzywdzonym klientom’’.

Podobne stanowisko wyraził Nissan, który za pośrednictwem oświadczenia zachęcił klientów, którzy uważają, że ,, problem ten może ich dotyczyć, do skontaktowania się z lokalnym dealerem, który odpowiednio sprawdzi i zdiagnozuje pojazd oraz zapewni niezbędną pomoc’’.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane