Rentowność „dziesięciolatek” USA blisko 21-miesięcznego minimum

opublikowano: 14-06-2019, 14:02

Obligacje USA drożeją w piątek, co sprowadziło ich rentowność w pobliże wielomiesięcznych minimów.

Obligacje drożeją m.in. z powodu słabszych niż oczekiwano danych makro w Chinach, sugerujących rosnącą presję na drugą gospodarkę świata spowodowaną konfliktem handlowym. Produkcja przemysłowa wzrosła w maju o 5 proc., czyli o 0,5 pkt. procentowego poniżej prognozy. Inwestycje w dobra trwałe, poza gospodarstwami wiejskimi, wzrosły w okresie styczeń-maj o 5,6 proc. W okresie styczeń-kwiecień rosły o 6,1 proc.

Inwestorzy czekają na publikację w piątek danych o sprzedaży detalicznej w maju w USA, a następnie o produkcji przemysłowej oraz nastrojach konsumentów.

Rentowność obligacji 2-letnich USA spadła do 1,802 proc. i jest najniższa od grudnia 2017 roku. Rentowność obligacji 10-letnich USA zjechała do 2,063 proc. i znalazła się blisko minimum z września 2017 roku. Rentowność „trzydziestolatek” spadła do 2,577 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane