Rentowność obligacji Włoch spadła

opublikowano: 19-10-2018, 19:01

Pokojowy sygnał z Komisji Europejskiej skierowany do rządu Włoch spowodował wzrost cen obligacji kraju.

Pierre Moscovici, unijny komisarz ds. finansowych zadeklarował wolę obniżenia napięcia w relacjach Komisji Europejskiej z rządem Włoch, podgrzanych przez spór dotyczący projektu budżetu. To wywołało wzrost popytu na obligacje Włoch na rynku. Rentowność „dziesięciolatek” spadła o 9,9 pkt. bazowego do 3,571 proc. Wcześniej dochodziła do 3,777 proc., najwyższej wartości od czterech lat. W tym samym czasie rentowność obligacji 10-letnich Niemiec wynosiła 0,439 proc. Spread między rentownościami obligacji Włoch i Niemiec spadła do 3,12 pkt. procentowego. Wcześniej dochodziła do 3,39 pkt. procentowego i była największa od 5 lat.

Niektórzy inwestorzy uważają jednak, że na deklarację Moscoviciego trzeba patrzeć inaczej.

- Unia Europejska próbuje werbalnie przebłagać Włochy, ale Włochy nie wycofają swoich żądań budżetowych – stwierdził Mark Grant, główny strateg inwestycji w B. Riley FBR Inc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu