Rentowności obligacji skarbowych najwyższe od czerwca

Wyprzedaż obligacji na głównych rynkach pociągnęła w czwartek w dół także polskie papiery skarbowe.

Rentowności obligacji 10-letnich polskiego skarbu
Zobacz więcej

Rentowności obligacji 10-letnich polskiego skarbu Bloomberg

Rentowności polskich 10-latek zwyżkowały w czwartek o 8 punktów bazowych, do nie notowanego od czterech miesięcy pułapu 3,14 proc. Polskie papiery wyprzedawano w ślad za 10-latkami niemieckimi, których rentowności podwoiły się, sięgając 0,17 proc., czyli najwyższego pułapu od maja. Najwyżej od maja znalazły się również rentowności długoterminowych obligacji USA, po tym jak szacowane przez rynek stopy procentowej prawdopodobieństwo grudniowej podwyżki stóp Fedu sięgnęło 75 proc.

- Obserwujemy jednoczesne pojawienie się sygnałów poprawy w gospodarkach oraz zmianę oczekiwań co do działań banków centralnych – oceniał w rozmowie z Bloombergiem Gary Pollack, dyrektor w oddziale zarządzania aktywami Deutsche Banku.

Globalne rynki obligacji zmierzają do zamknięcia miesiąca na 2,5-procentowym minusie, co byłoby najgorszym wynikiem od września, wynika z notowań indeksu obligacji obliczanego przez bank Barclays.


Rentowności obligacji 10-letnich polskiego skarbu. Źródło: Bloomberg.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy