Reporterzy Bez Granic pozwali francuskiego regulatora mediów

opublikowano: 25-11-2022, 09:20
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Organizacja Reporterzy Bez Granic pozwała Arcom, regulatora francuskich mediów za to, że godzi się aby satelitarny nadawca Eutelsat nadal transmitował rosyjskie kanały telewizyjne, informuje Bloomberg.

Reporterzy Bez Granic złożyli pozew w najwyższym sądzie administracyjnym. Domagają się zmiany decyzji przez Arcom i zaprzestania nadawania przez Eutelsat kanałów Rossija 1, Pierwyj Kanał i NTV.

- Odmowa przez Arcom zmierzenia się z problemem walki z propagandą i wspierania dziennikarstwa jest godna pożałowania – powiedział Christophe Deloire, szef Reporterów Bez Granic.

Bloomberg przypomina, że we wrześniu Arcom ogłosił, iż zajmie się wnioskiem Reporterów Bez Granic o wstrzymanie nadawania przez Eutelsat rosyjskich kanałów telewizyjnych szerzących propagandę Kremla. Pod koniec tego samego miesiąca regulator poinformował jednak, że nie ma podstaw prawnych do blokowania kanałów, bo są nadawane przez kilka satelitów i Francja nie jest ich wyłącznym źródłem. Z kolei szefowa Eutelsat powiedziała Bloombergowi kilka dni temu, że francuska spółka jest zobowiązana do „neutralności” jako operator infrastruktury.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane