Resort finansów nie zmienia kuponu

AS
opublikowano: 01-10-2009, 00:00

Dzisiaj w placówkach państwowego PKO BP rusza październikowa oferta detalicznych obligacji skarbowych.

Dzisiaj w placówkach państwowego PKO BP rusza październikowa oferta detalicznych obligacji skarbowych.

Resort zdecydował pozostawić w październiku kupon obligacji na niezmienionym, wrześniowym poziomie. Kupujący mogą więc liczyć na odsetki od 4,75 do 6,75 proc. — w zależności od rodzaju papieru.

— Chcemy, aby obligacje skarbowe były postrzegane jako zyskowna i bezpieczna forma oszczędzania. Nasza oferta to ciekawe uzupełnienie komercyjnych propozycji lokat bankowych — mówi Anna Suszyńska, zastępca dyrektora Departamentu Długu Publicznego w Ministerstwie Finansów.

Odsetki od papierów dwuletnich sprzedawanych w październiku wynoszą 4,75 proc. w skali rocznej, czteroletnich —5,75 proc. (w pierwszym roku oszczędzania), a dziesięcioletnich — aż 6,75 proc. przez pierwszy rok. Październik jest ostatnim miesiącem sprzedaży trzylatek z serii TZ0812. Ich oprocentowanie wynosi 4,17 proc. w pierwszym półrocznym okresie odsetkowym. Później zmienia się wraz z rynkowymi stopami procentowymi. Resort przypomina jednak, że trzylatki są papierami o charakterze rynkowym, czyli można nimi handlować na rynku wtórnym, na przykład na warszawskiej giełdzie.

— Za rządowymi papierami przemawia przede wszystkim prosty mechanizm wyliczania odsetek i brak ukrytych prowizji — zachwala ofertę Małgorzata Jabłońska, dyrektor sprzedaży Domu Maklerskiego PKO BP.

Skarbowe papiery można kupić w placówkach PKO BP (bank jest agentem emisji) i w oddziałach Domu Maklerskiego PKO BP. Zlecenie zakupu można złożyć też przez internet oraz telefonicznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu