Resort zdrowia: zanieczyszczone partie Nutramigenu wycofane

PAP
opublikowano: 02-10-2007, 10:47

Wszystkie partie zanieczyszczonego Nutramigenu zostały wycofane z obrotu, zakłady opieki zdrowotnej i apteki były o tym poinformowane - powiedział PAP we wtorek rzecznik ministerstwa zdrowia Paweł Trzciński. Zapewnił, że nie ma zagrożenia dla dzieci.

Jak poinformował wtorkowy "Dziennik", w jednej z partii preparatu dla dzieci - Nutramigenu znaleziono liczne zanieczyszczenia. Według gazety, Główny Inspektor Farmaceutyczny wiedział o nieprawidłowości, ale poinformował o niej tylko na swojej stronie internetowej.

Trzciński przyznał, że Nutramigen serii S701320 był zanieczyszczony i nie spełniał wymogów jakościowych. "Uspokajam jednak pacjentów - nie mógł prowadzić do poważnego zagrożenia życia czy zdrowia" - zaznaczył. Dodał, że publicznie nie zostało to ogłoszone, by nie wywoływać niepotrzebnej paniki.

Rzecznik podkreślił, że o zanieczyszczeniach zostały poinformowane apteki i zoz-y za pomocą informatycznego systemu ostrzegania. Według niego, także w taki sposób została zawiadomiona krajowa konsultantka ds. pediatrii. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy