Restaura nie zwalnia tempa

KSA
28-05-2009, 00:00

Deweloper chce uruchomić

Deweloper chce uruchomić

w tym roku trzy projekty,

mimo że mieszkania

w obecnie budowanych

sprzedają się powoli.

Międzynarodowy kryzys finansowy zachwiał hiszpańską Restaurą. Pod koniec ubiegłego roku poddała się dobrowolnej procedurze upadłościowej, by porozumieć się z bankami. Polskie ramię grupy działa jednak bez większych przeszkód. Deweloper pracuje nad trzema projektami — dwoma w stolicy i jednym w Poznaniu. Najbardziej zaawansowane są prace przy Restaurze Górskiego w Warszawie. W budynku dostępnych będzie 108 apartamentów oraz powierzchnie handlowe, które w większości są już sprzedane.

— Sprzedaliśmy 25-26 procent apartamentów — mówi Paweł Augustyn, dyrektor zarządzający Restaury w Polsce.

Ich ceny zaczynają się od 18,56 tys. zł za mkw. Jeszcze niższy jest poziom sprzedaży w projekcie przy ul. Pięknej w Warszawie. Oddanie zaplanowano tam jednak dopiero na przełomie czerwca i lipca 2010 r. Poznański Maraton Gardens ma być natomiast gotowy na koniec przyszłego roku. Wartość tych trzech projektów sięga 500 mln zł. Restaura nie obawia się jednak o niską sprzedaż mieszkań (w kontekście zadłużenia).

— Wkład własny w projektach przekracza 50 proc. —podkreśla Paweł Augustyn.

Deweloper chce rozpocząć w tym roku trzy kolejne inwestycje. Nie ujawnia, które (ma m.in. nieruchomości przy ul. Szwedzkiej i Hożej)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / / Restaura nie zwalnia tempa