Restauracje Jamiego Olivera bankrutują

opublikowano: 21-05-2019, 13:35

Imperium restauracyjne Jamiego Olivera zostało postawione w stan upadłości. Na szali stoi ponad 1000 miejsc pracy, informuje „The Guardian”.

Firma, w skład której wchodzą 23 restauracje Jamie’s Italian, Fifteen i Barbecoa, na zarządce majątku wyznaczyła firmę KPMG.

Zobacz więcej

Jamie Oliver

Bloomberg

- Jestem głęboko zasmucony tym faktem i chciałbym podziękować wszystkim pracownikom i naszym dostawcom, którzy od ponad dekady wkładają w ten biznes serce i duszę. Zdaję sobie sprawę z tego, jak trudne jest to dla wszystkich, których to dotyczy – powiedział Oliver.

Grupa szukała nabywców w ostatnich miesiącach, gdy Oliver zdecydował się sprzedać firmę w obliczu silnej konkurencji na rynku casual dining.

W ubiegły roku przychody ze sprzedaży sieci spadły o blisko 11 proc. do101 mln GBP. W 2018 r. Oliver zamknął też 12 restauracji i zmniejszył zatrudnienie o 600 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu