Reuters: FCA i Renault nie rezygnują z fuzji

opublikowano: 10-06-2019, 07:30

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) i Renault chcą wrócić do rozmów o fuzji i będą przekonywać do niej japońskiego Nissana, informuje Reuters powołując się na anonimowe źródła.

Informatorzy agencji twierdzą, że Nissan jest gotów poprzeć fuzję FCA i Renault w zamian za znaczące zmniejszenie przez francuską spółkę zaangażowania w jego kapitale akcyjnym. Renault ma obecnie 43,4 proc. akcji Nissana.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Reuters podkreśla, że wciąż nie wiadomo, czy plan fuzji FCA i Renault, której wartość to 35 mld USD, ponownie ożyje. W ostatni czwartek szef FCA wycofał ofertę po tym jak rząd Francji, największy pojedynczy akcjonariusz Renault, nie dopuścił do głosowania fuzji na radzie dyrektorów francuskiej spółki argumentując, że potrzebuje więcej czasu aby zyskać poparcie Nissana dla transakcji.

Połączenie FCA i Renaut oznaczałoby powstanie trzeciego na świecie koncernu motoryzacyjnego. Szacowany efekt synergii obu spółek to 5 mld EUR rocznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy