Reuters: FCA i Renault nie rezygnują z fuzji

opublikowano: 10-06-2019, 07:30

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) i Renault chcą wrócić do rozmów o fuzji i będą przekonywać do niej japońskiego Nissana, informuje Reuters powołując się na anonimowe źródła.

Informatorzy agencji twierdzą, że Nissan jest gotów poprzeć fuzję FCA i Renault w zamian za znaczące zmniejszenie przez francuską spółkę zaangażowania w jego kapitale akcyjnym. Renault ma obecnie 43,4 proc. akcji Nissana.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Reuters podkreśla, że wciąż nie wiadomo, czy plan fuzji FCA i Renault, której wartość to 35 mld USD, ponownie ożyje. W ostatni czwartek szef FCA wycofał ofertę po tym jak rząd Francji, największy pojedynczy akcjonariusz Renault, nie dopuścił do głosowania fuzji na radzie dyrektorów francuskiej spółki argumentując, że potrzebuje więcej czasu aby zyskać poparcie Nissana dla transakcji.

Połączenie FCA i Renaut oznaczałoby powstanie trzeciego na świecie koncernu motoryzacyjnego. Szacowany efekt synergii obu spółek to 5 mld EUR rocznie.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy