Reuters: JP Morgan wybrał Polskę

opublikowano: 26-04-2017, 19:24
aktualizacja: 26-04-2017, 19:25

To w Warszawie powstanie centrum usług JP Morgan, w którym będzie pracować 2,5 tys. osób, podaje Reuters powołując się na kilka anonimowych źródeł.

Zobacz więcej

MIKE SEGAR — REUTERS — FORUM

W ubiegłym miesiącu przedstawiciele banku odwiedzili stolicę Polski i zapoznali się z ofertą biurową, podaje agencja. Podobno wystarczająco dużo powierzchnia będzie dostępna dopiero w przyszłym roku. Jednak do końca tego roku JP Morgan zatrudni tylko kilkadziesiąt osób.

- Bardzo byśmy się ucieszyli, gdyby JP Morgan otworzył centrum usług w Warszawie. Mieliśmy kilka spotkań z przedstawicielami tej spółki – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

„PB” informował o planach JP Morgan w styczniu. 

Po pierwszych spotkaniach z bankiem były wtedy Warszawa, Kraków i Wrocław. Z informacji „PB” wynika, że jeszcze na początku tego tygodnia na krótkiej liście znajdowały się Warszawa i Wrocław – bank miałby otworzyć centra w obu miastach – oraz Bukareszt i Budapeszt, gdzie rozważane było również utworzenie dwóch ośrodków.

JP Morgan ma w Europie huby w Londynie i Genewie oraz biura w głównych centrach finansowych: Frankfurcie, Mediolanie, Zurychu, Paryżu i Madrycie. W Polsce bank działa od 1995 r., a w 2011 r. otworzył przedstawicielstwo w Warszawie. Gdyby zdecydował się na otwarcie centrum w Warszawie, byłby już kolejną firmą, która postawiła na stolicę, po firmie badawczej Nielsen, kancelarii Dentons, Credit Suisse, dostawcy usług IT Luxoft czy Goldman Sachsie, który uruchomił centrum technologii i operacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu