Revolut kończy rok pod kreską

opublikowano: 24-09-2018, 12:08

Bankowy start-up, szturmem zdobywający kolejne rynki, w zeszłym roku poniósł 14,8 mln GBP straty. W tym roku liczy na rekordowe przychody.

Revolut, oferujący alternatywną bankowość, w 2017 r. pięciokrotnie zwiększył przychody (z 2,4 mln GBP do 12,8 mln GBP) i potroił liczę klientów (z 450 tys. do 1,3 mln). Fintech zwiększył też wartość wolumenu miesięcznych transakcji z 200 mln USD do 1,5 mld USD.  Jak tłumaczy zarząd londyńskiej spółki, strata rzędu 14,8 mln GBP to efekt ekspansji. W zeszłym roku start-up ruszył na dziesięć nowych rynków.

- W ciągu 2017 r. uruchomiliśmy wiele produktów, które od tamtej pory generują nam dodatkowe przychody, m.in. konta premium w kwietniu, konta Revolut for Business w czerwcu, ekspozycję na kryptowaluty w grudniu. Jesteśmy na dobrej drodze, by w tym roku zwiększyć przychody czterokrotnie. W sierpniu uruchomiliśmy nową, opartą na abonamencie usługę Revolut Metal. Wykupiło ją natychmiast 20 tys. użytkowników. Pozostałych 60 tys. zapisało się w kolejce. Już niebawem uruchomimy naszą bezprowizyjną platformę do inwestowania w akcje, która wygeneruje kolejne przychody - zapowiada Nikolay Storonsky, założyciel i prezes Revolut.

Społeczność użytkowników Revolut liczy już blisko 3 mln osób. Firma otwiera 7 tys. nowych kont dziennie. Międzynarodowy zespół liczy już 500 osób, w tym blisko 300 w Krakowie. Revolut obsługuje w Polsce ponad 200 tys. klientów indywidualnych i ponad tysiąc firm.

Revolut powstał w lipcu 2015 r. Obecnie obsługuje 2,8 mln klientów z Europy. W sumie zrealizował 180 mln transakcji wartych ponad 25 mld USD. Start-up pozyskał finansowanie na rozwój w wysokości 336 mln USD od  Index Ventures, Balderton Capital, Ribbit Capital oraz DST Global.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu