Richemont nie będzie walczył o Tiffany & Co.

opublikowano: 08-11-2019, 11:00

Właściciel marki Cartier zasygnalizował, że nie będzie rywalizował z LVMH o Tiffany & Co.

Richemont dał do zrozumienia, że skupi się na rozwoju własnych marek biżuterii. We wrześniu szwajcarska spółka przejęła włoskie Buccellati za 230 mln EUR.

- Kiedy ma się trzy najlepsze marki w branży jubilerskiej lepiej skupić się na ich umocnieniu – powiedział Burkhart Grund, dyrektor finansowy Richemont.

Większość analityków uważa, że szwajcarska spółka, zasobna w tylko 1,8 mld EUR gotówki, musiałaby dokonać dużego wysiłku aby zebrać pieniądze na kontrofertę przejęcia amerykańskiego Tiffany & Co. Grund przypomniał, że Richemont nigdy nie sprzedawał akcji aby sfinansować akwizycję.

Francuskie LVMH podobno zaoferowało przejęcie za 14,5 mld USD Tiffany & Co. Niedawno Reuters informował, że amerykańska spółka miała zasygnalizować gotowość do negocjacji oferty dopiero po jej  podwyższeniu z obecnych ok. 120 USD za akcję.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy