RIHiP organizuje misję do Bratysławy

Kajetan Sroka
opublikowano: 11-09-2001, 00:00

RIHiP organizuje misję do Bratysławy

Regionalna Izba Handlu i Przemysłu z Bielska-Białej organizuje trzydniową misję przedsiębiorców województwa śląskiego na 43. Międzynarodowe Targi Maszynowe w Brnie, które mają się rozpocząć 26 września 2001 r. W trakcie misji będą prowadzone rozmowy handlowe również w Bratysławie. Oferta skierowana jest do przedstawicieli sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

— W programie misji przewidziano oficjalne spotkania z przedstawicielami ministerstw gospodarki Czech i Słowacji oraz radcami handlowymi przy wydziałach ekonomiczno-handlowych ambasad RP w Bratysławie i Pradze — wyjaśnia Arkadiusz Trefon z Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu.

Zaplanowane rozmowy handlowe ze słowackimi i czeskimi przedsiębiorcami współorganizowane będą wspólnie z partnerami RIHiP: Słowacką Izbą Handlowo-Przemysłową — Regionalną Izbę w Bratysławie, Czesko-Polską Mieszaną Izbą Handlową w Ostrawie oraz Regionalną Izbą Gospodarczą w Brnie. Izby zagraniczne mają za zadanie wyszukiwanie ewentualnych kooperantów dla polskich przedsiębiorców.

Koszt wyjazdu jednego uczestnika wynosi ponad 1,3 tys. zł.

— Organizatorzy misji otrzymali promesę resortu gospodarki na refundację 50 proc. kosztów wyjazdu polskich uczestników — dodaje Arkadiusz Trefon.

Targi Maszynowe w Brnie są obecnie największą wystawą przemysłową w Czechach. Tegoroczna impreza ma się odbyć wspólnie z pierwszą edycją targów branży transportowej i logistyki. Ponadto w trakcie wystawy zaplanowane są międzynarodowe seminaria dotyczące energetyki, logistyki i transportu, przemysłu wydobywczego oraz współpracy gospodarczej z Włochami i Rosją.

— Celem misji ma być promocja polskiego eksportu oraz nawiązaniewspółpracy w dziedzinie produkcji i handlu maszynami, penetracja rynków zbytu dla producentów polskich maszyn dla przemysłu i sektora MSP, a także obserwacja innowacji technologicznych — wylicza Arkadiusz Trefon.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kajetan Sroka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / RIHiP organizuje misję do Bratysławy