Rio najdroższym miastem w aplikacji Airbnb

ŁO, Bloomberg
opublikowano: 06-08-2016, 13:00

Największa impreza sportowa świata sprawiła, że Rio de Janeiro stało się najdroższym miastem na popularnej platformie noclegowej Airbnb.

Nie tylko ceny hoteli rosną w Rio w związku z igrzyskami olimpijskimi, podaje agencja Bloomberg, która przygotowała indeks najdroższych miast na Airbnb.

Rio de Janeiro i plaża Copacabana
Rio de Janeiro i plaża Copacabana
Sebastian Kahnert/dpa/FORUM

W badanych okresach średni koszt wynajęcia kwatery w Rio poprzez ten portal sięgnął 206 USD. To więcej niż w dwóch innych popularnych i wysoko wycenianych miastach: Miami i San Francisco. Pobyt w prywatnym mieszkaniu w mieście karnawału był dwukrotnie droższy niż w Paryżu. 

Airbnb to portal społecznościowy założony w 2008 r., który oferuje platformę do wynajmowania prywatnych mieszkań.  

- Nieważne, czy chodzi o apartament na jedną noc, zamek na tydzień, czy willę na miesiąc - Airbnb łączy ludzi dzięki wyjątkowym doświadczeniom z podróży dostępnych na każdą kieszeń w ponad 34 000 miast i 191 krajach - czytamy na stronie Airbnb.  

Noclegi w Rio de Janeiro są w czasie trwania igrzysk na wagę złota z powodu niewystarczającej liczby miejsc hotelowych. Na kilka dni przed startem sportowej rywalizacji noc w hotelu kosztowała tam średnio 242 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Polecane