Rio: pokonał raka, zdobył złoto i ma 54 lata

DI, PAP
17-08-2016, 13:12

Santiago Lange jest jak dotąd najstarszym złotym medalistą w Rio. Żeglarz przyznał, że po ogłoszeniu wyników nie mógł dojść do siebie.

Argentyński żeglarz, 54-letni Santiago "Santi" Lange, startujący w igrzyskach w Rio de Janeiro wraz z Cecilią Carranzą Saroli w klasie Nacra 17, zdobył złoty medal olimpijski rok po zdiagnozowaniu u niego nowotworu i przejściu zabiegu resekcji płuca.

Santiago Lange po zdobyciu złotego medalu
Zobacz więcej

Santiago Lange po zdobyciu złotego medalu

REUTERS/Brian Snyder/FORUM

"Nie wiem ile razy się popłakałem" - stwierdził zawodnik, który zdobył pierwsze złoto w swoich szóstych igrzyskach. Dla Argentyńczyka jest ono cenniejsze niż dwa brązowe krążki z Pekinu i Aten. Jak podkreślił, nie chodzi tu wyłącznie o kolor. 54-latek nie tylko zmagał się z następstwami raka, ale również przeżywał emocje związane z debiutem olimpijskim dwóch jego synów - Yago i Klausa, którzy startowali w regatach w klasie 49er.

"Całe te zawody były dla mnie niesamowite, pełne emocji. Najpierw oglądałem swoich synów, potem razem z nimi świętowałem wielki sukces. Za dużo tego wszystkiego jak dla mnie" - mówił wyraźnie poruszony.

Po zakończeniu ostatniego wyścigu Yago i Klaus wpław podpłynęli do łódki ojca. Rodzina wpadła sobie w ramiona i długo nie mogła przestać celebrować sukcesu. Kiedy katamaran przybił do brzegu, cała grupa została otoczona przez argentyńskich kibiców, a wspólnej radości nie było końca.

Jak przyznał Lange, to dzięki swoim synom znalazł w sobie dość motywacji by wrócić do sportu po ciężkiej chorobie.

"To oni byli moją inspiracją i siłą" - powiedział mistrz olimpijski, który pierwsze kroki po ceremonii dekoracji skierował właśnie w ich stronę. "Czego więcej można by chcieć od życia" - dodał.

Oprócz pary Lange - Saroli na podium zawodów klasy Narca 17 stanęły również ekipy z Australii oraz Austrii

"Czasem niektórzy nazywają go staruszkiem, ale właśnie pokazał wszystkim, na co go stać" - powiedział o popularnym "Santi" Austriak Thomas Zajac.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

/ Rio: pokonał raka, zdobył złoto i ma 54 lata