RM ma plan dla giełdy i KDPW a o strefach zdecyduje później

PAP, Tomasz Siemieniec
27-03-2002, 00:00

Rada Ministrów przyjęła zarys strategii rozwoju rynku kapitałowego, zakładający włączenie Giełdy i Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych (KDPW) w struktury europejskie.

Strategia zakłada takie określenie struktury własnościowej oraz zasadę działania GPW i KDPW , które będą sprzyjały rozwojowi krajowego rynku kapitałowego oraz wymogom przyszłej konkurencji w UE.

Rząd przedstawi stanowisko negocjacyjne w sprawie Specjalnych Stref Ekonomicznych na początku kwietnia, po konsultacjach z Komisją Europejską.

Sprawa SSE byładyskutowana na posiedzeniu rządu.

— Nie chcemy w tym momencie prezentować całokształtu naszego stanowiska. Chcemy najpierw wysondować, na co Unia jest w stanie się zgodzić, a co jest dla krajów 15-tki absolutnie nie do zaakceptowania — mówi Michał Tober, rzecznik rządu.

Według Tobera, rząd „potrzymał zasadność utrzymania Specjalnych Stref Ekonomicznych jako ważnego instrumentu rozwoju gospodarczego“.

SSE są jednym z punktów spornych w negocjacjach Polski z UE w rozdziale „polityka konkurencji“.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, Tomasz Siemieniec

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / RM ma plan dla giełdy i KDPW a o strefach zdecyduje później