RMF FM rozpocznie nadawanie w WMT

Radosław Omachel
16-11-2000, 00:00

RMF FM rozpocznie nadawanie w WMT

Krakowska rozgłośnia, która dotychczas udostępniała swój sygnał w Internecie w formacie Real Audio, będzie korzystała także z Windows Media Technologies. Opracowane przez Microsoft rozwiązania umożliwiają zapisywanie, przesyłanie i odtwarzanie audycji radiowych i telewizyjnych w postaci plików ASF. Do odbioru audycji przez Internet potrzebny jest dostępny bezpłatnie program Windows Media Player. Przesyłanie danych dźwiękowych przez Internet umożliwia serwis broadcast.pl, z którego usług korzysta w tej chwili 16 stacji radiowych.

RMF FM korzystało do tej pory z dwóch serwerów Real Audio (po jednym w Polsce i Stanach Zjednoczonych). Udostępnienie sygnału w broadcast.pl będzie kolejnym kanałem rozpowszechniania audycji w sieci. Mimo to, krakowskiej rozgłośni będzie mogło w ten sposób słuchać nie więcej niż 300-400 internautów jednocześnie. Jakość transmisji, według zapewnień przedstawicieli broadcast.pl, jest porównywalna z płytą CD.

Opłata wstępna za korzystanie z usług serwisu broadcast.pl wynosi około 500 zł. Koszty transmisji sygnału są w porównaniu do formatu Real Audio konkurencyjne. RO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Omachel

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / RMF FM rozpocznie nadawanie w WMT