RN Energomontażu Północ zgodziła się na emisje

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-05-2006, 15:18

Rada nadzorcza Energomontażu-Północ zgodziła się na emisję do 7 mln 965 tys. akcji serii F, skierowaną do akcjonariuszy spółki - poinformowała firma w czwartkowym komunikacie.

Rada nadzorcza Energomontażu-Północ zgodziła się na emisję do 7 mln 965 tys. akcji serii F, skierowaną do akcjonariuszy spółki - poinformowała firma w czwartkowym komunikacie.

W efekcie kapitał zakładowy Energomontażu-Północ zostanie podwyższony, w granicach kapitału docelowego, o kwotę nie wyższą niż 27,88 mln zł, do nie więcej niż 83,47 mln zł.

Energomontaż-Północ szacuje, że planowana na początek lipca oferta akcji przyniesie spółce do 100 mln zł na dalszy rozwój i ewentualne przejęcia - poinformował w czwartek prezes spółki Włodzimierz Dyrka.

"Aby się dofinansować, kupić nowe technologie i zwiększyć możliwości spółki również drogą przejęć organizujemy emisję akcji o wartości do 100 mln zł" - powiedział dziennikarzom Dyrka.

Poinformował, że Energomontaż-Północ kończy już prace nad prospektem emisyjnym. Spółka chce, aby zapisy na akcje przyjmowane były na początku lipca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu