Robot sprzątający zaatakował kobietę

NA, Inquisitor
opublikowano: 09-02-2015, 15:09

Ekipa ratunkowa znalazła 52-letnią mieszkankę Changwon City w Korei Południowej, gdy, szamocąc się, próbowała uwolnić swoje włosy z urządzenia, donosi koreański dziennik Kyunghyang Shinmun.

Inteligentny odkurzacz –  jeden z tych które można zaprogramować, aby same, bezszelestnie posprzątały dom – był włączony na najwyższe obroty, kiedy kobieta ucięła sobie drzemkę na podłodze. Urządzenie uznało najwyraźniej, że jej włosy to kłębek kurzu, który należy wciągnąć do środka. Gdy okazało się, że sama nie jest w stanie poradzić sobie z sytuacją, przerażona Koreanka zadzwoniła po straż pożarną.

Samosprzątajace, inteligentne urządzenia elektryczne od jakiegoś czasu są bardzo popularne w azjatyckich krajach, podobnie jak na Zachodzie. Mimo, że są wyposażone w specjalne czujniki, które pozwalają omijać przeszkody, np. schody, czy zabawki leżące na dywanie, czasem ich technologia zawodzi. Problemy z użytkowaniem zgłaszają najczęściej mieszkańcy krajów azjatyckich, takich jak Japonia, czy Korea Południowa, gdzie ludzie przyzwyczajeni są do spania na podłogach. Koreański dziennik nie zdradza nazwy producenta urządzenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: NA, Inquisitor

Polecane