Robyg nie przestaje kupować

MAS
opublikowano: 21-10-2015, 22:00
Obserwuj w MójPB:

Ponad 200 mln zł zainwestował w ziemię stołeczny deweloper od początku roku.

Grupa Robyg podpisała warunkowe i przedwstępne umowy kupna trzech działek położonych w gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz o łącznej powierzchni 1,67 ha. Na tym terenie powstanie ok. 520 mieszkań. Koszt zakupu to około 21 mln zł.

— Decyzja o rozbudowie banku ziemi jest odpowiedzią na duże zainteresowanie naszymi projektami w Gdańsku. W tym roku rozpoczęliśmy sprzedaż dwóch nowych inwestycji w Trójmieście — Stacja Nowy Gdańsk i Mila Baltica — mówi Eyal Keltsh, wiceprezes i dyrektor operacyjny Robyga. Najnowszy zakup to już kolejna w tym roku inwestycja dewelopera w ziemię w Gdańsku. W czerwcu spółka kupiła za 13 mln zł działki o powierzchni 1,66 ha w dzielnicy Morena, zainwestowała też w ziemię na gdańskiej Zaspie.

— Gdańsk jest jednym z najważniejszych miast z punktu widzenia deweloperów i zakupy ziemi są tutaj jak najbardziej uzasadnione. Inwestorzy mogą być raczej spokojni o sprzedaż mieszkań w realizowanych projektach, dlatego nie należy się dziwić ich wzmożonej aktywności — ocenia Robert Latuszek, analityk projektów inwestycyjnych w Home Brokerze.

Giełdowa spółka kupuje nie tylko w Gdańsku, ale również w Warszawie. Od początku 2015 r. na zakupy terenów inwestycyjnych w tych dwóch miastach deweloper wydał 203 mln zł. — Ceny ziemi są wysokie, dlatego jeśli już inwestorowi uda się znaleźć atrakcyjną działkę odpowiadającą jego oczekiwaniom, to zwykle zbyt długo nie zastanawia się nad zakupem, nawet jeśli budowa miałaby się rozpocząć za jakiś czas — dodaje Robert Latuszek.

Na początku października za 52,2 mln zł Robyg kupił działkę o powierzchni 50 tys. mkw. w warszawskiej dzielnicy Wilanów, na której planuje budowę 700 mieszkań. Wśród tegorocznych zakupów dewelopera są także trzy działki na Bemowie o łącznej powierzchni 81 tys. mkw., na których powstanie ponad 1,6 tys. mieszkań, a także ponad 5 ha ziemi w warszawskim Ursusie, gdzie planowana jest budowa 950 lokali.

— W ostatnich dwóch latach deweloperzy bardzo intensywnie poszukują atrakcyjnych działek, obserwujemy ich dużą aktywność w takich miastach, jak Warszawa, Wrocław, Gdańsk czy Kraków. Podobnie jak osobom zaciągającym kredyty hipoteczne na zakupy mieszkań, sprzyja im dobra koniunktura i niskie stopy procentowe — podsumowuje Robert Latuszek. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAS

Polecane