Robyg wreszcie na podium

KZ, EG
opublikowano: 01-04-2014, 00:00

Dobry zarząd to podstawa sukcesu dewelopera — uważają eksperci.

III MIEJSCE

Kiedyś musi być ten pierwszy raz. Dopiero w piętnastej edycji rankingu Giełdowa Spółka Roku przedstawiciel sektora deweloperskiego — od kilku lat jednego z najliczniej reprezentowanych na rodzimym parkiecie — znalazł się w czubie zestawienia. Nawet w szczycie branżowej hossy — w 2006 r. — GTC tylko otarło się o podium. Robyg w rok wykonał potężny skok, bo awansował z końca pierwszej setki rankingu za 2012 r., a równolegle został liderem sprzedaży mieszkań w Polsce — w 2013 r. znalazł chętnych na ponad 1,7 tys. lokali. To był rok sukcesów — uznali eksperci, którzy wystawili deweloperowi najwyższe noty nie tylko w tej kategorii, ale także w innej, w której prosiliśmy o ocenę kompetencji zarządu. Wysoko oceniono także relacje z inwestorami, a relatywnie niższe oceny spółka otrzymała w kategoriach „jakość produktów i usług” oraz „perspektywy rozwoju”. To nie przeszkodziło w tym, by akcje dewelopera okazały się jednymi z trzech, które ankietowani przez TNS Polska analitycy i maklerzy najchętniej poleciliby znajomym.

— Robyg jest transparentny, zwiększył skalę działalności i poprawił wyniki, co finalnie przełożyło się na wyraźny wzrost wartości rynkowej spółki w ubiegłym roku. Zapowiedzi zarządu się materializują i nie ma przykrych niespodzianek. Perspektywy dla spółki są dobre, wyniki powinny się poprawiać w najbliższych latach, choć aby wyraźnie zwiększyć skalę sprzedaży, spółka musiałaby rozważyć rozbudowanie swoich struktur. Nie należy jednak zapominać, że Robyg charakteryzuje się obecnie prawie dwukrotnie wyższą efektywnością sprzedaży niż średnia dla konkurencji — mówi Cezary Bernatek z BESI.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, EG

Polecane