Robyg zredukował sprzedaż o połowę

opublikowano: 12-01-2023, 12:49
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

W 2022 r. deweloper zakontraktował 2 144 mieszkania wobec 4 308 przed rokiem.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • ile mieszkań w 2022 r. sprzedał Robyg
  • jak wynik spółki wypada na tle branży

W minionym roku spółki deweloperskie sprzedały o 35 proc. mniej mieszkań niż w 2021 r. – podaje RynekPierwotny.pl. 50-procentowy spadek zaliczył Robyg, który w 2022 r. zbył 2 144 lokale.

– Rok 2022 był dużym wyzwaniem ze względu na inflację, szybko rosnące ceny, wyższe koszty oraz wojnę w Ukrainie. Jednak założyliśmy sobie ambitny cel sprzedaży ponad 2 tys. mieszkań i zrealizowaliśmy go z nadwyżką – mówi Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Grupy Robyg.

Jego zdaniem w 2023 r. sprzedaż powinna ustabilizować się na poziomie notowanym w poprzednich latach, a więc ok. 2,4-2,5 tys. mieszkań.

– Kolejne lata i ewentualny powrót do poziomu sprzedaży z 2021 r., czyli ponad 4 tys. mieszkań, będą zależeć od sytuacji na rynku kredytów hipotecznych – mówi Oscar Kazanelson.

Grupa Robyg ma w budowie ponad 4,7 tys. mieszkań. Zarząd dewelopera zapewnia, że wszystkie inwestycje są realizowane zgodnie z harmonogramem.

Niewykluczona ekspansja
Niewykluczona ekspansja
Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Grupy Robyg, zapewnia, że deweloper utrzymuje stabilne marże, cały czas szuka nowych gruntów i nie wyklucza wejścia do kolejnych miast.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane