Roche ograniczy dostawy Tamiflu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 21-10-2005, 22:07

Szwajcarski koncern farmaceutyczny Roche, produkujący lek przeciwwirusowy Tamiflu, uważany za skuteczny przeciwko ptasiej grypie, ogłosił w piątek, że ograniczy dostawy tego specyfiku na rynek, aby nagromadzić zapasy na wypadek gdyby stał się on naprawdę potrzebny.

Szwajcarski koncern farmaceutyczny Roche, produkujący lek przeciwwirusowy Tamiflu, uważany za skuteczny przeciwko ptasiej grypie, ogłosił w piątek, że ograniczy dostawy tego specyfiku na rynek, aby nagromadzić zapasy na wypadek gdyby stał się on naprawdę potrzebny.

    "W najbliższych tygodniach ograniczymy i będziemy kontrolowali dostawy Tamiflu do aptek, komunikując jednocześnie tę decyzję lekarzom z sugestią, aby ograniczyli wypisywanie recept na lek do rzeczywiście uzasadnionych przypadków" - oświadczył rzecznik Roche.

    Obawa przed tym, że wirus ptasiej grypy H5N1 zmutuje się i będzie zdolny przenosić się z łatwością z człowieka na człowieka, powodując pandemię, sprawia, że tysiące ludzi starają się zaopatrzyć w Tamiflu, jeden z dwóch leków wykazujących częściową skuteczność w walce z ptasią grypą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane