Rockbridge likwiduje dwa FIZ-y

opublikowano: 12-09-2018, 22:00

21 września 2018 r. rozpocznie się likwidacja funduszy zamkniętych Rockbridge Bezpieczna Inwestycja 1 i Rockbridge Bezpieczna Inwestycja 3. Zdecydowało o tym walne Rockbridge TFI.

Formalną przesłanką likwidacji funduszy jest spadek ich aktywów poniżej 30 mln zł. W rzeczywistości poziom aktywów obu funduszy utrzymuje się od wielu miesięcy nawet nie w okolicach 30, ale 10 mln zł, a w lipcu 2018 r. spadł nawet poniżej tego poziomu. Na giełdzie nie widać przeceny certyfikatów obu FIZ-ów.

Tomasz Stadnik, prezes Rockbridge TFI, podkreśla, że formalna decyzja o likwidacji obu funduszy to element porządkowania oferty zaplanowany już kilka miesięcy temu. Zwraca uwagę, że FIZ-y powstały w latach 2004 oraz 2005 i ich formuła obecnie się wyczerpała.

Rockrbridge TFI jest spółką zależną Altus TFI. To ostatnie zdecydowało o likwidacji sześciusubfunduszy otwartych w wyniku wycofywania pieniędzy przez klientów po aresztowaniu twórcy i byłego prezesa Altusa, w związku ze sprawą GetBacku. W związku z działalnością w Altusie zatrzymany został równie Jakub Ryba, były wiceprezes Rockbridge, a niegdyś Altusa. W specjalnym komunikacie, wydanym po aresztowaniu menedżera, Rockbridge podkreślił, że prowadzi działalność całkowicie niezależną od Altus TFI.

„Nigdy też Rockbridge TFI nie było zaangażowane w relacje, w związku z którymi prowadzone jest postępowanie. Jednocześnie podkreślamy, że zatrzymania (…) pozostają bez związku z działalnością prowadzoną przez Rockbridge TFI i zarządzanymi przez Rockbridge TFI funduszami inwestycyjnymi. Wydarzenia te pozostają bez wpływu na bieżącą działalność Rockbridge TFI oraz zarządzane fundusze inwestycyjne” — podano.

Według Analiz Online aktywa rynku kapitałowego zgromadzone przez Rockbridge TFI wynosiły na koniec sierpnia 2,1 mld zł.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

FIZ , Tfi