Roczny zysk Nintendo spadł o 41,6 procent

Danuta Hernik
24-05-2001, 11:42

TOKIO (Reuters) - Zysk operacyjny drugiego co do wielkości producenta konsoli i gier video na świecie japońskiej spółki Nintendo, spadł w ostatnim roku obrotowym o 41,6 procent, podała spółka w czwartek.

Jednak zdaniem analityków w tym roku zainteresowanie produktami firmy ponownie wzrośnie.

We wrześniu Nintendo zamierza wypuścić na rynek nowy produkt o nazwie GameCube. Jego premiera będzie miała miejsce 14 września w Japonii, a 5 listopada GameCube zadebiutuje w USA.

Nintendo jest twórcą takich znanych postaci jak Mario Bros czy też Pokemonów.

Zysk operacyjny spółki, która w marcu rozszerzyła wachlarz oferowanych przez nią produktów o konsolę Game Boy Advance, spadł do 84,7 miliona jenów, a sprzedaż była niższa o 12,8 procent i wyniosła 462,5 miliarda jenów.

Wyniki Nintendo nie zaskoczyły analityków, którzy spodziewali się zysków operacyjnych rzędu 85 milionów jenów, przy sprzedaży na poziomie 464 miliardów jenów.

Na wysokość zysku operacyjnego wpływ miała inflacja, dzięki której zysk netto spółki wzrósł o 72,3 procent do 96,6 miliarda jenów.

Zdaniem analityków Nintendo straciło dużo pieniędzy, zbyt późno wprowadzając na rynek europejski nowe gry z serii Pokemon.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Danuta Hernik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Roczny zysk Nintendo spadł o 41,6 procent