Czytasz dzięki

Rodzina Forbes pozwała inwestora Forbes Media

opublikowano: 03-11-2015, 12:52

Rodzina stojąca za Forbes Media, wydawcą magazynu Forbes, pozwała inwestora, któremu sprzedała w ubiegłym roku pakiet kontrolny spółki.

Rodzina Forbes twierdzi, że Integrated Whale Media Investments (IWM) z Hongkongu nie oddał jej w umówionym czasie pieniędzy, które pożyczył na sfinansowanie transakcji. Oskarża także inwestora, że „zmarnował” aktywa spółki i nadużył w niej swojej pozycji, jako kontrolującego akcjonariusza. Rodzina Forbes utrzymuje, że od początku współpracy Integrated Whale i jego szefowie odmawiają zapłaty tego, do czego się zobowiązali, używając często całkowicie fałszywych wymówek.

Zobacz więcej

Steve Forbes jest potomkiem B. C. Forbesa, któremu w założeniu czasopisma pomagał Walter Drey FOT. Bloomberg

IWM całkowicie odrzuca te oskarżenia i twierdzi, że są całkowicie pozbawione podstaw. Spółka przekonuje, że pozew wynika ze sporu między akcjonariuszami i nie ma wpływu na działalność Forbes Media.

Co ciekawe, rodzina Forbes złożyła pozew w sądzie w amerykańskim Delaware. Tymczasem IWM jest zarejestrowane na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane