Rodzina kontrolująca Porsche wsparła „niemiecki SpaceX”

opublikowano: 28-07-2021, 15:27

Startup Isar Aerospace pozyskał 75 mln USD w ostatniej rundzie finansowania, a wśród jego inwestorów znalazła się rodzina kontrolująca spółkę motoryzacyjną Porsche, informuje The Telegraph.

Lutz Meschke, członek rady dyrektorów Porsche, powiedział, że rodzina kontrolująca spółkę uważa satelity za kluczowy element przyszłych technologii łączności w branżach motoryzacyjnych i przemyśle.

Isar to spółka, która powstała na Politechnice Monachijskiej. Buduje rakiety przeznaczone do taniego wynoszenia niewielkich ładunków na orbitę. Celuje głównie w klientów pragnących stworzyć konstelacje setek małych satelitów. Chce do tego wykorzystywać jednorazowe rakiety mogące wynieść do 1 tony ładunku. Isar zapowiedział, że stworzy miejsce startowe w norweskim Andøya. Pierwszą misję zaplanował na połowę przyszłego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Telegraph

Polecane