Rodzinne przedsiębiorstwa wesprą stołeczne start-upy

opublikowano: 31-10-2014, 00:00

Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych i warszawski ratusz podpisały porozumienie o współpracy.

Dialog i wymiana doświadczeń to cel porozumienia między Inicjatywą Firm Rodzinnych i Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy. Inicjatywa Firm Rodzinnych zaangażuje się m.in. w działania związane z działaniami Centrum Przedsiębiorczości Smolna w zakresie wspierania małych i średnich przedsiębiorców. — Efektem współpracy będzie m.in. cykl warsztatów mentoringowych w Centrum Przedsiębiorczości Smolna — mówił Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy, podczas podpisania porozumienia.

— Przedsiębiorcy i miasto mają różne interesy. Chcemy rozmawiać o swoich potrzebach i wspólnie sobie pomagać. My mamy doświadczone firmy, które mogą wesprzeć innych, młodych przedsiębiorców, ale oczekujemy, że miasto również pomoże firmom rodzinnym, które budują jego tożsamość, by żyło się im tutaj lepiej — stwierdził Jarosław Chołodecki, wiceprezes stowarzyszenia Inicjatywy Firm Rodzinnych i właściciel B&BBoutique. Dr Andrzej Blikle, prezes Inicjatywy Firm Rodzinnych, zwrócił uwagę, jak wiele jeszcze aspektów związanych z funkcjonowaniem przedsiębiorców w mieście można poprawić.

— Choćby taka drobna rzecz, jak kwestia ogródków doświadczone firmy, które mogą wesprzeć młodych przedsiębiorców, ale oczekujemy, że miasto również pomoże firmom rodzinnym.

w przypadku branży gastronomicznej. Co roku mam dwa w Warszawie, zawsze takie same, w tym samym miejscu. Jednak co roku musimy występować o zgodę, a to zajmuje czas i wymaga wielu formalności. Robimy to już w lutym, żeby w maju mieć możliwość otwarcia ogródków. Nie wystarczyłoby jednorazowe uzyskanie takiej zgody? — podawał przykład Andrzej Blikle.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane