Rokita: Rozmowy koalicyjne pod znakiem zapytania

Polska Agencja Prasowa SA
29-09-2005, 16:12

Według lidera PO Jana Rokity, jeśli PiS w trakcie rozmów koalicyjnych z Platformą będzie twierdził, że jedynie kandydat PiS na prezydenta Lech Kaczyński jest gwarantem zmian w Polsce, to dalsze rozmowy na temat utworzenia rządu stracą sens. "To nieprawda, że Lech Kaczyński jest czegokolwiek gwarantem" - powiedział

Według lidera PO Jana Rokity, jeśli PiS w trakcie rozmów koalicyjnych z Platformą będzie twierdził, że jedynie kandydat PiS na prezydenta Lech Kaczyński jest gwarantem zmian w Polsce, to dalsze rozmowy na temat utworzenia rządu stracą sens. "To nieprawda, że Lech Kaczyński jest czegokolwiek gwarantem" - powiedział

"Donald Tusk i Lech Kaczyński są gwarantami tego, że nam się powiedzie. Taką tezę przyjmuję, pańskiej tezy nie przyjmuję" - zwrócił się podczas czwartkowych rozmów Rokita do Jarosława Kaczyńskiego. Wcześniej lider PiS mówił, że jego brat jest gwarantem IV RP.

"Jeśli pan się nie zobowiąże od tej chwili, że tego typu retoryka z tych negocjacji zostanie wyeliminowana, to w ogóle w moim przekonaniu staje pod znakiem zapytania sens prowadzenia tego rodzaju rozmów" - oświadczył Rokita.

W odpowiedzi lider PiS podkreślił, że nie będzie wycofywał tezy o tym, że Lech Kaczyński byłby gwarantem zmian w Polsce, bo w nią "głęboko wierzy".

Rokita podkreślił też, że jego ugrupowanie nie zgadza się na to, by plan rządzenia i koncepcja nowego gabinetu powstawała w wyniku pracy 46 osób. (PiS zaproponował 19 swoich ekspertów plus tyle samo z PO i ośmioro liderów obu partii). Jak powiedział, pomysł, by prace nad nowym rządem prowadziło tyle osób, jest "scieżką do klęski".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Rokita: Rozmowy koalicyjne pod znakiem zapytania