Rolimpex odbił się od linii 3 zł

Dariusz Karolak
opublikowano: 29-11-2001, 00:00

Rolimpex odbił się od 1,5-miesięcznej linii wzrostów z wykresu wolumenowego, 3 zł. Obroty były większe i powstał biały korpus dzienny. Nie udało się jednak wrócić nad opór dziennej średniej VAMA10. W ten sposób ruchy cen zostały zamknięte między 2,98 (tygodniowa VAMA10) i 3,23 (dzienna VAMA10) , stwarzając pole do popisu dla spekulantów.

Większych zmian cen można spodziewać się po wybiciu z w. w. strefy. Minimalnie większe prawdopodobieństwo przypisałbym wybiciu górą. Dlaczego? Bo kontynuacja trendu jest bardziej prawdopodobna niż jego zakończenie, oscylatory zdążyły się schłodzić, przy typowym dla średnioterminowej hossy układzie wskaźników oraz bo istnieje motyw walki pomiędzy próbującym ominąć wymogi prawa przyszłym inwestorze, Provimi, a rynkiem. Długoterminowa linia bessy jest najpoważniejszym oporem, z którym przyjdzie się mierzyć po ewentualnym wybiciu górą, 3,65. Przełamanie wsparcia grozi spadkiem do 2,5.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy