Rolls-Royce ostrzega pracowników przed brexitem

opublikowano: 15-06-2016, 11:18

Warren East, prezes Rolls-Royce Holdings ostrzegł pracowników, że wystąpienie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej odbiłoby się na kluczowych decyzjach koncernu podczas procesu restrukturyzacji, informuje ft.com.

- Długofalowe konsekwencje opuszczenia Unii Europejskiej nie są oczywiste. Niepewność jest niepokojąca dla biznesu, ponieważ ogranicza zdolność firmy do planowania i budżetowania na przyszłość – napisał East w liście do pracowników.

Prezes dodał jednocześnie, że opinia co do tego, czy Wielka Brytania powinna zostać we wspólnocie “jest w Rolls-Royce podzielona”, i zapewnił, że firma jest oddana Wielkiej Brytanii niezależnie od wyniku zaplanowanego na 23 czerwca referendum.

Wcześniej pracowników przed skutkami brexitu ostrzegli między innymi tacy brytyjscy giganci jak BT Group, wydawnictwo Pearson oraz producent broni BAE Systems.

Brexit
Brexit
REUTERS_Toby Melville_Forum
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica, FT.com

Polecane