Rolnicy z Serbii ciągną na warszawską giełdę

RDelta Agrar chce zadebiutować w Warszawie i Wiedniu.

Gazeta „Poljoprivrednik” donosi, iż serbska Delta Agrar chce w tym roku pojawić się na parkiecie. Cytowany przez nią Ivan Kostić, dyrektor firmy, nie podał jednak więcej szczegółów. Do czasu zamknięcia wydania spółka nie odpowiedziała pytania „PB” o szczegóły. Na stronie internetowej Serbowie chwalą się pięcioma gospodarstwami rolnymi na 15 tys. hektarach, produkcją owoców (w tym jabłek) i warzyw, trzody chlewnej, bydła mlecznego oraz ryb.

Podobny asortyment skupują również od innych rolników. Ponadto handlują środkami ochrony roślin, nasionami, nawozami i maszynami dla rolnictwa. Od 2009 r. mają również spółkę w Rosji, która sprzedaje także bardziej przetworzone surowce rolne — mąkę, makarony czy mięso.

Delta Agrar wchodzi w skład koncernu Delta Holding, który chwali się obrotami sięgającymi prawie 460 mln EUR w zeszłym roku i 4,3 tys. pracowników. Koncern powstał w 1991 r. Poza rolnictwem jest aktywny w przetwórstwie żywności, nieruchomościach — chwali się inwestycjami deweloperskimi (hotelami, centrami handlowymi) na poziomie 500 mln EUR, oraz gałęzią logistyczną z siecią magazynów. Na naszym parkiecie nie ma jeszcze spółki rolniczej z Serbii — widać tu natomiast Ukraińców — z Astarty, IMC, Agrotonu i Litwinów z grupy Auga. © Ⓟ

15 tys. Na tylu hektarach hodowlę i uprawy prowadzi Delta Agrar.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michalina Szczepańska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu