Ronson liczy na rekord

[EG]
opublikowano: 08-03-2012, 00:00

Deweloper zapowiada wyjątkowo dobry rok. Jeśli banki będą go kredytować, pomyśli o dywidendzie.

Firma deweloperska Ronson Europe ma w 2012 r. oddać do użytku osiem inwestycji z prawie 750 lokalami. 325 jest już sprzedanych.

— Liczymy, że w tym roku uda się nam zaksięgować sprzedaż 400-500 mieszkań. Oddajemy do użytku między innymi trzy wysokomarżowe inwestycje. Wszystko wskazuje na to, że wyniki w 2012 r. będą rekordowe — mówi Tomasz Łapiński, odpowiedzialny za finanse Ronsona.

Zeszłoroczne wyniki nie zachwycają: 96,7 mln zł przychodów (spadek o 60 proc. w porównaniu z 2010 r.) i 6,7 mln zł zysku netto (spadek o 81 proc.). — W pierwszym kwartale nie będzie poprawy, bo nie oddajemy żadnej inwestycji i zaksięgujemy jedynie kilkanaście mieszkań — dodaje Andrzej Gutowski, odpowiedzialny za sprzedaż i marketing.

Czy tegoroczne rekordowe przychody i zyski oznaczają dywidendę? Spółka ma się nad tym zastanowić, jeśli nie będzie problemów z kredytowaniem. O pieniądze będzie trudniej m.in. z powodu ustawy deweloperskiej, która wejdzie w życie w kwietniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [EG]

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Ronson liczy na rekord