Ronson startuje z projektami

Katarzyna Sadowska
opublikowano: 26-10-2009, 00:00

Spółka zebrała z rynku ponad 70 mln zł. W przyszłym roku rozpocznie budowę 550 mieszkań.

Spółka zebrała z rynku ponad 70 mln zł. W przyszłym roku rozpocznie budowę 550 mieszkań.

Kolejny deweloper z sukcesem zakończył prywatną emisję akcji. Ronsonowi udało się pozyskać 72,6 mln zł.

— Zainteresowanie ofertą prywatną wyraziło kilkanaście największych instytucji finansowych. Ostatecznie akcje objęło kilka podmiotów — mówi Tomasz Łapiński, członek zarządu i dyrektor finansowy Ronsona.

Cena emisyjna wynosiła 1,6 zł (piątkowy kurs giełdowy to 1,67 zł). Pozyskane fundusze pozwolą spółce rozpocząć nowe inwestycje mieszkaniowe.

— Zamierzamy efektywnie korzystać z pieniędzy natychmiast. Planujemy zrefinansować część zobowiązań zaciągniętych na zakup działek i zwolnić część zabezpieczeń. Dzięki temu w momencie rozpoczynania nowych inwestycji posłużą nam one jako wkład własny w projektach współfinansowanych przez banki — tłumaczy Tomasz Łapiński.

Na razie nie ujawnia, ile kredytu zamierza zaciągnąć na planowane inwestycje. Wiadomo natomiast, że Ronson chce uruchomić w przyszłym roku siedem projektów na 550 mieszkań. Cztery mają ruszyć już w pierwszym półroczu: I etap Osiedla Wiślanego w Łomiankach, III etap Imaginarium w Warszawie, I etap osiedla Goya we Wrocławiu i I etap osiedla Mozart w Szczecinie. W drugiej połowie 2010 r. zacznie się budowa trzech projektów w Warszawie.

W ofercie prywatnej Ronsona udział wziął też główny akcjonariusz — ITR Dori — i dzięki temu utrzyma swoje zaangażowanie w spółce na dotychczasowym poziomie (64,2 proc.). Nowe akcje stanowić będą łącznie 17 proc. w podwyższonym kapitale. Deweloper podzielił jednak ofertę na pół: na emisję akcji oraz warrantów zamiennych na akcje. Dzięki temu zabiegowi formalnemu spółka nie musi sporządzać prospektu emisyjnego i ubiegać się o jego zatwierdzenie w Komisji Nadzoru Finansowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Sadowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu