Ropa Brent zdrożała, WTI minimalnie staniała

opublikowano: 23-01-2023, 21:39
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Ropa drożała przez większość dnia, ale ostatnia godzina sesji na NYMEX przesądziła o minimalnym spadku kursu WTI.

Na rynku ropy wciąż najważniejsze jest otwarcie gospodarki Chin oraz wchodzące w lutym restrykcje dotyczące eksportu rosyjskich produktów naftowych. Oba czynniki mają „byczy” wpływ na notowania surowca, o czym świadczą dwa tygodnie z rzędu zakończone wzrostem jego ceny.

W poniedziałek ropa także drożała. Na ICE Futures Europe uważana za globalny benchmark ropa Brent z marcowych kontraktów drożała na zamknięciu o 0,6 proc. do 88,18 USD. To jej najwyższy kurs na koniec sesji od 22 listopada. \

Na giełdzie nowojorskiej popyt przeważał cały dzień. Na około godzinę przed końcem sesji kurs rósł o 0,8 proc. Ożywienie podaży spowodowało jednak, że na zamknięciu na NYMEX kurs baryłki ropy WTI z marcowych kontraktów spadał o 0,02 USD do 81,62 USD. Była to pierwsza pełna sesja kontraktów marcowych jako wiodących. W piątek ropa z wygasających lutowych kontraktów była najdroższa od 17 listopada.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane